Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego świętowali w piątek, 26 czerwca uczniowie gogolińskich podstawówek, gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego. Główna uroczystość odbyła się w Zespole Szkół w Gogolinie, podczas której Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala wręczył najlepszym uczniom gimnazjum dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a także podziękował gronu pedagogicznemu za wkład pracy i zaangażowanie:

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy wraz ze Współpracownikami, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Zakończenie zajęć edukacyjnych w szkołach to czas podsumowań całorocznej pracy. Mijający rok szkolny jak każdy był ważny i niepowtarzalny w historii placówki. Przyniósł szereg sukcesów Uczniom i Nauczycielom, a Rodzicom dostarczył wiele radości i wzruszeń.

U progu wakacyjnej przerwy pragnę podziękować Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom gogolińskiej oświaty za szczególny wkład pracy i zaangażowanie w realizację zadań służących rozwojowi młodych ludzi, mieszkańców naszej gminy. Niechaj Wasze poświęcenie  w przekazywaniu uczniom niezbędnej wiedzy i umiejętności, a także wzbogacaniu Ich   w nieprzemijające wartości takie jak prawda, dobro, piękno daje Wam poczucie spełnienia zawodowego i życiowej satysfakcji.

Rodzicom pragnę serdecznie podziękować za współpracę ze szkołą i współudział w tworzeniu takiego jej modelu, który daje możliwość sprostania wyzwaniom współczesnego świata. Zaś Wam Drodzy Uczniowie gratuluję osiągnięć odniesionych w okresie całego roku szkolnego. Niechaj każdy nawet najmniejszy sukces daje Wam zadowolenie, niesie radość, napawa dumą.

Dziękując za dobrą pracę życzę słonecznych i bezpiecznie oraz mile spędzonych wakacji. Drodzy Nauczyciele i Uczniowie, odpoczywajcie aktywnie i owocnie. Zbierajcie doświadczenia i wspomnienia. Wróćcie do szkoły we wrześniu cali i zdrowi z mnóstwem historii do opowiedzenia.

 

 

Podczas apelu przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu mianowali uczniów klasy wojskowo-mundurowej na starszych kadetów; pożegnano również ustępującą Przewodniczącą Rady Rodziców oraz przechodzącą na emeryturę mgr Marię Matuszek. Tradycyjnie, utalentowana młodzież przygotowała krótki występ artystyczny.

NAGRODZENI  NAGRODĄ BURMISTRZA  W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 ABSOLWENCI SZKÓL PODSTAWOWYCH I GMINAZJUM 

  1. Zespól Szkół w Gogolinie – Gimnazjum

1. Anna Lakota – za najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej;

2. Katarzyna Syta – za najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno- przyrodniczej, najwyższą średnią w szkole – 5,26;

3. Bartosz Piosek- za najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego w części językowej;

4.Tomasz Cziernok- za najwyższy wynik z całości  egzaminów  gimnazjalnych .

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie

1. Anna Przybyła – najwyższa średnia – 5,58.

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie

1. Paulina Danielewska- najwyższy wynik z egzaminu po klasie szóstej szkoły podstawowej

    -język polski  100%

    -matematyka 100%

    -język angielski 95%

2. Alicja Konieczny – najwyższa średnia – 5,93;

3. Andrea Polański – tytuł laureata w wojewódzki konkursie języka niemieckiego.

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni

1. Manuela Makiola – najwyższa średnia- 5,84 , utalentowany sportowiec.

  1. Publiczna szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląskim

1. Jakub Żur – najwyższa średnia – 5,67;

2. Łukasz  Lysek - najwyższa średnia – 5,67.

  1.  Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Górażdżach

1. Liwia Bieńkowska – najwyższa średnia – 5,92.

Galeria zdjęć z zakończenia roku w szkołach podstawowych: