Turniej Pompkowy w Gogolinie

12 drużyn walczyło w Amatorskim Turnieju Pompkowym rozegranym na terenie Zespołu Rekreacyjno – Sportowego. Do Gogolina przyjechali  miłośnicy paintballa  z całej Polski.

Turniej został rozegrany na specjalnie przygotowanym, zamkniętym boisku z przeszkodami. Ponadto przygotowano zaplecze techniczne umożliwiające m. in. uzupełnianie markerów gazem i biodegradowalnymi kulami z barwnikami. Turniej był nie tylko okazją do drużynowej rywalizacji, ale również zaplanowany był jako rodzinny piknik. W dwudniowym (13-14.06.) turnieju uczestniczyły m. in. drużyny z Poznania, Czarnego Dunajca, Krakowa, Jaworzna oraz drużyna PT Combat Gogolin. Zagrała również drużyna kobieca w której znalazły się zawodniczki z reprezentacji Polski grające w lidze europejskiej. Turniejowi towarzyszyła wystawa eksponatów z Muzeum Historii i Uzbrojenia w Opolu, można było podziwiać  transporter opancerzony SKOT, motocykl z koszem Dniepr, uwagę wszystkich przykuwał jednak sławny Polonez, którym jeździł na planie filmowym porucznik Borewicz w serialu „07 zgłoś się”.  W turnieju uczestniczyli zawodnicy w wieku 13-40 lat, zwyciężyła drużyna O.D.A. z Krakowa. Paintbollistów odwiedził również burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który otrzymał od organizatorów pamiątkową koszulkę.

- Burmistrz bardzo nam pomógł przy organizacji turnieju i promowaniu tej dyscypliny – mówi Włodzimierz Andrzejczyk - lider drużyny PT Combat Gogolin. To niskobudżetowy i rozwijający myślenie sport, a raczej zabawa i spotkanie z ludźmi oraz ciekawa propozycja dla młodzieży. Turnieje odbywają się często bez nagród. Działamy również  charytatywnie – podkreśla Andrzejczyk. Warto dodać, że paintbolliści zagrali już drugi raz w Gogolinie. W listopadzie 2014r. PT Combat Gogolin zorganizował grę scenariuszową na otwartym polu, na terenie wyrobisk wapiennych.