25-lecie nadania praw miejskich Zwierzyńca

Na zaproszenie Burmistrza Zwierzyńca samorządowa delegacja Gminy Gogolin w składzie: Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Piotr Czok, Zastępca Burmistrza Krzysztof Długosz oraz Sekretarz Gminy Gogolin Bogusław Leśkiewicz wzięli udział w obchodach 25-lecia nadania praw miejskich i 25-lecia Samorządności, które odbyły się 30 i 31 maja 2015r. w Zwierzyńcu.

W sobotę 30 maja, delegacja uczestniczyła w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Zwierzyńcu, podczas której Zastępca Burmistrza Gogolina wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gogolinie w imieniu samorządu i mieszkańców Gogolina złożyli gratulacje i podziękowania za współpracę. W niedzielę 31 maja, w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, delegacja wzięła udział w uroczystej mszy św. Po niej uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Pamięci poległych i pomordowanych żołnierzy oddziałów partyzanckich 9pp Armii Krajowej Inspektoratu Zamojskiego.

 

 

W ramach obchodów 25-lecia nadania praw miejskich w Zwierzyńcu odbyły się również m.in. wystawa pn. „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY=Samorząd”, koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego i prezentacje lokalnych zespołów.