Wizyta młodzieży z Betzdorf

Burmistrz Gogolina spotkał się z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół w Gogolinie oraz  Integrierte Gesamtschule Realschule Plus w Betzdorf.  Współpraca szkół trwa już ponad dekadę.

19 maja br. w Gminnym Centrum Kultury, burmistrz spotkał się z kolejną grupą uczniów realizujących w Gogolinie tygodniowy program edukacyjny. Podczas spotkania, o wymiernych efektach współpracy mówili opiekunowie tego przedsięwzięcia: dyrektor szkoły w Betzdorf dr Uwe Matusch oraz nauczycielka Ingrid Wanka. Zwrócili przy tym uwagę na szereg pozytywnych zmian, jakie zaszły w gminie w minionych latach, i jakie zachodzą obecnie. Przekazali także pozdrowienia przesłane przez burmistrza Betzdorf i starostę Altenkirchen.

Burmistrz Joachim Wojtala witając gości zwrócił uwagę na wielki kapitał, jakim jest dziesięcioletnia współpraca szkolna. Zarówno burmistrz, jak też nauczyciele z Niemiec podkreślali fakt, iż najważniejsze jest budowanie mostów porozumienia i budowanie dobrej przyszłości. Podczas spotkania wiele miejsca poświęcono również sprawom demograficznym, które zarówno w gminie Gogolin, jak też w Betzdorf znacząco wpływają na politykę oświatową. Podczas spotkania odbyła się także projekcja filmu promocyjnego o Gminie Gogolin. W spotkaniu uczestniczyli wicedyrektorzy Zespołu Szkół w Gogolinie: Krystyna Skoczylas i  Bożena Jakubowicz, koordynator współpracy Brygida Czekała oraz dyrektor GCK Iwona Cimek i zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Robert Smiatek.