Marsz Nordic Walking seniorów

Już po raz drugi członkowie gogolińskiej Akademii Trzeciego Wieku włączyli się do międzynarodowego przedsięwzięcia pn. „Marsz Nordic Walking Studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku 2015”. Seniorzy z Gogolina maszerowali w Mosznej.

9 maja 2015r., punktualnie o godz. 11, europejscy seniorzy - miłośnicy marszu Nordic Walking wyruszyli na trasy. Wśród nich znalazła się 42 osobowa grupa z Gogolina, która wędrowanie pięciokilometrową trasą połączyła ze zwiedzaniem zabytkowego kompleksu parkowo – pałacowego. Przewodniczką była Magdalena Jarmolińska, która  oprowadziła grupę po najdalszych zakątkach parku, opowiedziała przy tym pasjonującą historię właścicieli tego imponującego obiektu.

 

 

Ogólnopolski marsz studentów – seniorów zorganizowano już po raz trzeci. Impreza cieszy się coraz większym powodzeniem. W 2013 r. uczestniczyło w niej  1900 osób z 62 akademii, w następnym roku – już 3041 ze 102 akademii. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku" - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie, a patronat honorowy sprawuje Władysław Kosiniak Kamysz – Minister Pracy i Polityki Społecznej. Marsz w Mosznej zorganizował Wydział Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie.