III Olimpiada Przedszkolaka w Gogolinie

25 kwietnia w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbyła się trzecia już edycja Olimpiady Przedszkolaka. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn: dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie, Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie, Oddziału Przedszkolnego w PSP nr 3 w Gogolinie – Karłubcu, Oddziału Przedszkolnego w PSP w Malni, Oddziału Przedszkolnego w PSP w Kamieniu Śl., Oddziału Zamiejscowego PP nr 1 w Gogolinie z siedzibą w Górażdżach, Oddziału Przedszkolnego Filii PSP nr 3 w Gogolinie z siedzibą w Zakrzowie i Przedszkola „W ogrodzie” w Kamionku.

 

 

Olimpiadę otworzył uroczysty przemarsz małych sportowców. Oficjalnego otwarcia dokonała Kinga Kaptur – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie, a w ceremonii otwarcia udział wzięli Zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Długosz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji UM w Gogolinie Teresa Brzezińska – Pawliszyn. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali dyrektor Zespołu Rekreacyjno- Sportowego w Gogolinie Jerzy Kłeczek oraz komisja konkursowa. Czas pomiędzy konkurencjami umilał clown Kacperek, który przygotował, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli oraz rodziców ciekawe konkursy i zabawy.

 

 

Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach dyscyplin biegowych, rzutowych i rekreacyjnych. Małym olimpijczykom kibicowali rodzice oraz sympatycy sportu, którzy zagrzewali dzieci do walki wierszykami, klaskaczami i trąbkami. Najlepszy doping zapewnili kibice Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie, zdobywający tym samym Puchar Kibica 2015. Puchary, medale oraz dyplomy wręczył Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który pogratulował małym zawodnikom: „To najpiękniejsza olimpiada na świecie!”

 

 

Wyniki:

I miejsce: Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie;

II miejsce: Oddział Przedszkoln w PSP nr 3 w Gogolinie – Karłubcu;

III miejsce: Oddział Przedszkolny w PSP w Malni;

IV miejsce: Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie;

V miejsce: Przedszkole „W ogrodzie” w Kamionku;

VI miejsce: Oddział Przedszkolny w PSP w Kamieniu Śl.;

VII miejsce: Oddział Zamiejscowy PP nr 1 w Gogolinie z siedzibą w Górażdżach;

VIII miejsce: Oddział Przedszkolny Filii PSP nr 3 w Gogolinie z siedzibą w Zakrzowie;

Puchar kibica: Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie.