Srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w przełajach

Nie ma wątpliwości, że Radosław Kłeczek, mieszkaniec Gogolina, to najbardziej utalentowany i utytułowany lekkoatleta regionu opolskiego. Sezon 2007 roku rozpoczął długimi przygotowaniami zakończonymi obozem wysokogórskim w Predazzo we Włoszech, po którym uzyskał dobry wynik w biegu na 10 000 m na stadionie „Orła” w Warszawie (29:40,65).  Start ten uniemożliwił mu w zaprezentowaniu się naszym mieszkańcom w biegu krapkowickim, który w poprzednim roku wygrał.

Radosław Kłeczek

W lipcowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu, Radek poprawił swój rekord życiowy w biegu na 3000 m z przeszkodami (8:42,18), zajmując 5 miejsce.

Celem sezonu 2007 było zakwalifikowanie się na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Debreczynie. Minimum na tą  najważniejszą imprezę sezonu udało mu się wywalczyć w Słupsku w biegu na 5000 m (14:00,09). W związku z nienajlepszą formą naszego zawodnika, lipcowe MME w Debreczynie na Węgrzech zakończył na 16 miejscu w gronie 25 najlepszych zawodników Europy z czasem o wiele gorszym od rekordu życiowego 14:20,11.

Start ten został więc potraktowany jako etap przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Słupsku, tam Radek nie zawiódł. Przywiózł srebrny medal, który wywalczył w bardzo ciężkich warunkach pogodowych w biegu na 3000 m z przeszkodami (8:54,38).

Kolejne trofeum przywiózł z MMP na 10 000 m w Pile, gdzie w pięknym stylu zdobył brązowy medal.

Jednakże największą radość dla naszego sportowca Gogolina, sprawiło zdobycie pierwszego medalu MMP w biegach przełajowych w Olszynie Lubańskiej (woj. dolnośląskie) W bardzo wyrównanym biegu, na ciężkiej ok. 7 km pagórkowatej trasie z przeszkodami, wywalczył brąz. Do złota zabrakło 2 sekund. Sukces był tym większy, gdyż czołowa czwórka przełajowców, uzyskała kwalifikację na MME w biegach przełajowych w Toro (Hiszpania).

Mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie kadry przełajowców w Madrycie. Okazało się ono bardzo owocne, ponieważ drużyna polskich młodzieżowców (do 23 lat) zdobyła drużynowo srebrny medal Mistrzostw Europy.

Srebrni Medaliści Mistrzostw Europy

Od lewej: K. Murzyn, R. Kłeczek, A. Kozłowski, A. Gardzielewski, Ł. Parszczyński wraz z trenerem Z. Rolbieckim

Radek był punktującym zawodnikiem drużyny.

Tym wspaniałym akcentem zakończył udaną karierą młodzieżowca. Przed nim pierwszy trudny sezon w gronie seniorów. Miejmy nadzieję, że Radosław Kłeczek także i w przyszłym sezonie powalczy o kolejne medale i rekordy życiowe.

Przed mieszkańcem dzielnicy Gogolin-Karłubca są jeszcze obowiązki uczelniane (studia na IV roku studiów AWF Wrocław) oraz przygotowania do majowych i lipcowych Mistrzostw Polski Seniorów.