Roboty

Licealiści z Zespołu Szkół w Gogolinie odnieśli kolejny sukces. Tym razem miłośnicy robotów zajęli wysokie miejsca w zawodach RoboTAK, w ramach Opolskiej Ligi Robotów.

Niedawno pisaliśmy o sukcesach gogolińskich uczniów, którzy w konkursie Lego Elektryk Day zajęli najwyższe miejsca w województwie. 20 kwietnia br., uczniowie klasy o profilu politechnicznym pod opieką mgr inż. Anny Stanisławskiej, uczestniczyli w kolejnych zawodach zorganizowanych dla miłośników robotyki.  W zawodach uczestniczyło 35 drużyn z województwa opolskiego.  Uczniowie rywalizowali w konkurencjach „LEGO Sumo”, „LEGO LineFollower” oraz „RoboRun”.

Licealiści z Gogolina: Sandra Czura i Michał Janik (drużyna Robokiler) zdobyli II miejsce w konkurencji „RoboRun” oraz II miejsce w konkurencji „Lego Sumo”. Sandra Fesser i Marek Wingert (drużyna SanMar) zdobyli I miejsce w konkurencji „RoboRun”  oraz  III miejsce w „Lego Sumo”.

W klasyfikacji generalnej III zawodów Opolskiej Ligi Robotów, Sandra Fesser i Marek Wingert (drużyna SanMar) zajęła I miejsce, a Sandra Czura i Michał Janik zajęli II miejsce w Zawodach Robotyki „RoboTAK&#x201D.