Burmistrz Joachim Wojtala Menedżerem Regionu 2014

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala otrzymał tytuł „Samorządowego Menedżera Regionu” zdobywając I miejsce w województwie opolskim w Ogólnopolskim Plebiscycie Filary Polskiej Gospodarki. Uroczysta X Gala Filarów Polskiej Gospodarki 2014, odbyła się w środę 15 kwietnia 2015r. w Warszawie. Ranking organizowany jest corocznie przez czołową agencję badawczą ARC Rynek i Opinia oraz redakcję dziennika „Puls Biznesu”.

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala został doceniony za umiejętne zarządzanie finansami Gogolina, skuteczne pozyskiwanie zewnętrznych funduszy, inwestowanie w ochronę środowiska i budowanie aktywności społecznej. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, iż zostało przyznane przez przedstawicieli innych samorządów województwa opolskiego. To właśnie ich zdaniem Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala jest liderem w naszym regionie i wzorem do naśladowania dla innych samorządowców. Kolejne miejsca w plebiscycie z województwa opolskiego zajęli Dionizy Duszyński, wójt gminy Popielów oraz Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka.

W jutrzejszym (17.04) ogólnopolskim wydaniu dziennika Puls Biznesu ukaże się obszerny artykuł o laureatach tegorocznej edycji Filarów, gdzie zamieszczony zostanie krótki wywiad z Burmistrzem Joachimem Wojtalą o korelacji samorządności i biznesu. 

To prestiżowe wyróżnienie "Samorządowego Menedżera Regionu" świadczy o umiejętnej i partnerskiej współpracy burmistrza i samorządu gminy z biznesem, jest z pewnością dowodem na to, iż Gmina Gogolin to miejsce przyjazne przedsiębiorczości.

Wśród nagrodzonych firm pierwsze miejsce w województwie opolskim i tytuł Filaru Polskiej Gospodarki 2014 zdobyła największa firma w Gminie Gogolin, największa cementownia w Europie - Górażdże Cement S.A. Na trzecim miejscu uplasowała się firma ArcelorMittal Poland Oddział w Zdzieszowicach. Serdecznie gratulujemy Zarządom obydwu Firm tak prestiżowego wyróżnienia, życząc dalszego prężnego rozwoju na rzecz społeczności naszego powiatu i całego regionu.