Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia we wtorek 7 kwietnia 2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: "Bezpieczna żywność- od pola do stołu".

W Gminnym Centrum Kultury spotkali się pracownicy służby zdrowia, samorządowcy, członkowie Akademii Trzeciego Wieku oraz Klubu Seniora. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Wicemarszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek, Maria Jeznach z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krapkowicach Kazimierz Łukawiecki oraz Piotr Kluczniok – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krapkowicach.

Referat na temat bezpieczeństwa żywności oraz zagrożeń związanych ze złym przechowywaniem jedzenia wygłosiła Maria Jeznach z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Piotr Kluczniok – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krapkowicach przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań inspekcji weterynaryjnej, a Grzegorz Michałowski – prezes Zarządu Komunalnego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Gogolin opowiedział słuchaczom o stanie wody w Gminie Gogolin i zachęcał do picia wody z kranu.

 

 

Program artystyczny przygotowały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie, które zaśpiewały m.in. piosenki propagujące zdrowe odżywianie: „Owocowy blues” i „Witaminki, witaminki”, a także przygotowały inscenizację o tematyce prozdrowotnej, pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci złożyły również wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom oraz aptekarzom z Gminy Gogolin serdeczne życzenia z okazji ich święta i wręczyły kwiaty dyrektorowi Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie Andrzejowi Mrowcowi. Na zakończenie, przedszkolaki otrzymały owocowy poczęstunek, a wszyscy uczestnicy mieli możliwość skosztowania zdrowych i ekologicznych potraw.