Sportowo i charytatywnie - na Wielkim Ślizganiu

 

W sobotnie przedpołudnie 28.02.2015r. prawie czterdziestoosobowa grupa wyruszyła z Gogolina do Opola na „Wielkie Ślizganie”. Inicjatorem wyjazdu było TSKN-DFK Gogolin, a organizacją wyjazdu zajął się Wydział Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Tegoroczne „Wielkie Ślizganie” odbyło się tradycyjnie na opolskim sztucznym lodowisku TOROPOL. Tym razem pod hasłem Bajkowa Dziesiątka, gdyż była to już 10 edycja łyżwiarskiej imprezy sportowej. Organizatorem jest Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (BJDM) istniejący od 1992r. Zrzesza on grupę otwartych młodych ludzi, którzy poprzez zabawę i edukację kształtują tożsamość niemiecką, łamią stereotypy, uczą tolerancji, tworzą możliwości rozwoju dla młodych ludzi, uczestniczą w życiu publicznym i rozwijają współpracę polsko-niemiecką.

Celem młodych działaczy BJDM jest: „aby przy okazji dobrej zabawy wesprzeć najmłodszych”. Podczas Bajkowej Dziesiątki również grupa z Gogolina przyczyniła się do pomocy dzieciom należącym do stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska, w realizowaniu ich sportowych pasji, gdyż cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczono dla niepełnosprawnych młodych sportowców. Wstęp na ślizgawkę kosztował symboliczną złotówkę. Oprócz możliwości pojeżdżenia na łyżwach podczas imprezy prowadzonej przez DJ Dragon dzieci mogły uczestniczyć w zabawach przeprowadzonych przez wolontariuszy-animatorów. Były również słodycze i kolorowe baloniki. Na lodowej tafli jeździł także Miś Fritz – maskotka BJDM, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i pojeździć na łyżwach trzymając go za rękę.

„Wielkie Ślizganie” pokazuje nam już po raz dziesiąty, że w strukturach Mniejszości Niemieckiej naszego województwa działają młodzi zaangażowani ludzi pełni ciekawych pomysłów i otwarci zarówno na Mniejszość jak i na Większość. Impreza jest przykładem, że można wspólnie, miło i aktywnie spędzić czas, a przy okazji wesprzeć charytatywny cel.

Nad. DFK Gogolin

Wielkie Slizganie_net_1.jpeg