Noworoczne koncertowanie orkiestry

Nowy repertuar to nowa energia dla Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Potwierdził to niedzielny koncert pt. „Świąteczne melodie i karnawałowe rytmy”.

W repertuarze przygotowanym przez dyrygenta Rafała Jilga znalazły się m. in. znane utwory Glenna Millera, słynna „Bella, bella donna” czy też brawurowe „Solo na trzy puzony”. Orkiestra zagrała również marsz Radetzky’ego, który nie tylko wprowadził słuchaczy w wiedeński klimat, ale stanowił również klamrę spinającą cały koncert. Orkiestrze towarzyszyła solistka Anna Obrzud, która wykonała utwory z repertuaru Anny Jantar, Marka Grechuty i Hanny Banaszak. Okazjonalnie z orkiestrą zagrał również puzonista Wiesław Zdebski, który opracował dla niej kilka aranżacji znanych utworów. Na niedzielny koncert zostali zaproszeni m.in. rodzice muzyków, wyróżnieni Medalem św. Urbana, radni oraz pracownicy Sebastianeum Silesiacum. Witając zaproszonych, burmistrz Joachim Wojtala  skierował szczególne słowa wdzięczności do rodziców młodych muzyków za pielęgnowanie talentów i zachęcanie do wspólnego muzykowania w miejskiej orkiestrze. Nawiązując do słów ks. abp. Alfonsa Nossola o zasiewaniu miłości i rodzącej się z tego radości, podkreślił znaczenie muzycznej pasji jaką są „obdarzeni” młodzi muzycy.

 

 

Podczas koncertu, kierownik i dyrygent Rafał Jilg, na ręce burmistrza Gogolina,  dyrektora GOK Iwony Cimek oraz zasłużonego aranżera i muzyka Wiesława Zdebskiego złożył podziękowania za bardzo dobrą i owocną współpracę. Po zagraniu brawurowego bisu orkiestra zakończyła swój występ. Zwieńczeniem niedzielnego spotkania był koncert Leszka Wiklaka, mieszkańca Gogolina  i wokalisty odnoszącego sukcesy w dziedzinie muzyki rozrywkowej. Artysta przygotował na tę okazję m. in. znane przeboje z własnymi tekstami. Piękna muzyka oraz niezwykły klimat odświętnie udekorowanej sali widowiskowej pozwalały cieszyć się niemal rodzinną atmosferą. Koncert odbył się 25 stycznia  br. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.