Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Koncert Kolęd

Najpiękniejsze polskie kolędy, zagraniczne piosenki świąteczne oraz góralskie pastorałki zabrzmiały w niedzielę 11 stycznia, w kościele parafialnym w Gogolinie – Karłubcu podczas Noworocznego Koncertu Kolęd.

Gości i mieszkańców Gminy Gogolin powitała Ewa Wiora z Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, a także proboszcz parafii ks. Stanisław Kołodziej. W świątecznej i ciepłej atmosferze, mieszkańcy wysłuchali m.in. kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, amerykańskiego „Jingle Bells”, świątecznego utworu „Feliz Navidad” czy polskiej zimowej piosenki „Z kopyta kulig rwie” Skaldów w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Gogolinie. Orkiestrze towarzyszyła solistka, Anna Obrzud, która wykonała m.in. kolędę „Cicha noc”.

Druga część koncertu należała do utalentowanych artystów z Grupy Śpiewaczej „Magurzanie” z Kapelą Góralską z Łodygowic, którzy zaprezentowali żywieckie pastorałki i polskie kolędy w góralskim wydaniu. Zabrzmiały pastorałki śpiewane żywiecką gwarą i tzw. białym głosem, przy akompaniamencie muzyki granej na skrzypcach i kontrabasie, m.in. „W Betlejem przy drodze” i „Oj Maluśki, Maluśki”. Zespół wykonał również inscenizację kolędowania przebierańców noworocznych i kolędników z gwiazdą św. Szczepana, składając mieszkańcom Gminy Gogolin zabawne życzenia noworoczne.

Organizatorami Noworocznego Koncertu Kolęd był Urząd Miejski w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.

 

 

Pogoda
13 czerwca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,47 PLN
1 CHF = 4,10 PLN
1 USD = 3,68 PLN