I Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych

W niedzielę 18 stycznia 2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się I Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych. Przedstawienia jasełkowe oraz świąteczne piosenki przygotowały dzieci i młodzież z Gminy Gogolin.

W przeglądzie udział wzięli: chór oraz wokalistki z Zespołu Szkół w Gogolinie, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 oraz nr 1 w Gogolinie, dzieci i młodzież z Obrowca, Zakrzowa i Dąbrówki zrzeszone w grupie obrzędowej „Aniołki Radnego”, dzieci z Publicznego Przedszkola w Malni oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, Filii Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Gogolinie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim.

Dzieci w pięknych strojach, przebrane za aniołki, pastuszków, Trzech Króli, Maryję oraz Józefa, przedstawiały własne interpretacje historii narodzenia Jezusa. Na gogolińskiej scenie zaprezentowano zarówno klasyczne, jak i współczesne wersje jasełkowych inscenizacji. Wokalistki z Zespołu Szkół wykonały natomiast najpiękniejsze świąteczne piosenki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek. Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.