Kościół Park Plac zabaw

Tradycyjna architektura naszym wspólnym dobrem

Dzięki wsparciu Fundacji GÓRAŻDŻE- Aktywni w Regionie było możliwe przeprowadzenie wymiany stolarki okiennej w Kaplicy w Malni, położonej przy głównej trasie wiodącej z Opola w kierunku Krapkowic. Kaplica została zbudowana na początku XX w., na posesji darowanej na ten cel przez rodzinę Barton. Została ona wzniesiona przez samych mieszkańców wioski, co zresztą na Śląsku było wówczas dość częstą praktyką.

Realizacja projektu wpłynęła pozytywnie na mieszkańców Malni oraz pobudziła ich do działania w zakresie aktywności społecznej. Remont pozwolił na bardziej celowe i skoncentrowane działania promocyjne miejscowości, jako miejsca urodzenia bł. o. Józefa Cebuli. Wsparcie finansowe Fundacji GÓRAŻDŻE- Aktywni w Regionie umożliwiło wymianę stolarki okiennej w Kaplicy, a także pozyskanie prywatnych sponsorów, którzy zakupili witraże okienne, nadające obiektowi powagi sakralnej.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 5800,00 zł, z czego 5000 zł Stowarzyszenie Ziemia Malińska otrzymała od Fundacji GÓRAŻDŻE- Aktywni w Regionie na zakup stolarki okiennej, a 800 zł od sponsorów na zakup witraży okiennych.

Informacja o wsparciu przedsięwzięcia została również zamieszczona na stronie internetowej: www.malnia.pl.

 

 

logo aktywni R1 rgb.jpeg

Pogoda
23 czerwca
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,54 PLN
1 CHF = 4,15 PLN
1 USD = 3,81 PLN