Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem

Doroczny gogoliński kiermasz świąteczny, jak zwykle, cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie zawiódł też Mikołaj, który przybył z workiem prezentów dla najmłodszych.

Gminne Centrum Kultury im. Jerzego Lipki w Gogolinie na dwa dni (6-7.12.2014r.)  zmieniło się w bożonarodzeniowe miasteczko. Liczne, obficie oświetlone stragany ustawione na placu przed budynkiem zapraszały do zakupy. Najwięcej działo się jednak w Centrum, gdzie na każdym kroku można było poczuć świąteczną atmosferę.

W Nutka Cafe

Mieszkańców i gości witała pachnąca piernikami i…„grająca kawiarenka”. W Nutka Cafe  świąteczne utwory grali muzycy z „Wędrującej Kapeli” działającej pod kierunkiem Elżbiety Klimas. Dla dzieci przygotowano również warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych oraz warsztaty zdobienia pierników, gdzie pod okiem twórczyni Barbary Herok malowały lukrem świąteczne wypieki.

Prezentacje artystyczne

Bardzo wiele działo się na scenie sali koncertowej. W sobotę z mikołajkowym repertuarem wystąpiły dzieci z przedszkoli  działających na terenie gminy oraz Zespół Mażoretek „Arriva” działający przy GCK.  Występy dzieci wzbudziły ogromny aplauz, tym bardziej, iż dzieciom dzielnie  sekundowali rodzice licznie zgromadzeni na widowni. W niedzielę wystąpiła zaś Miejska Młodzieżowa orkiestra Dęta oraz Ania Obrzud - solistka MMOD. Program artystyczny przygotowali również uczniowie Zespołu Szkół w Gogolinie,  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie – Karłubcu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie oraz Tomasz Kroker, członek kółka instrumentalnego prowadzonego przez Rafała Jilga,  Klaudia Seget z Klubu Wokalisty działającego w Domu Kultury w Krapkowicach oraz Grupa Taneczna  z Klubu Tańca „Sierra” w Krapkowicach. Niedzielny program zamknął nastrojowy koncert Leszka Wiklaka, który zaśpiewał wielkie przeboje polskie i amerykańskie.

Mikołajkowa zawierucha  

W sobotę, późnym popołudniem dzieci odwiedził długo oczekiwany Święty Mikołaj. Tym razem święty przybył  w towarzystwie elfów, czyli aktorów, którzy w ramach eventu pt. „Mikołajkowa zawierucha” zaprosili dzieci do wspólnej zabawy i „wesołej nauki piosenki i tańca”. Aktorzy przygotowali także dla dzieci spektakl teatralny. Na koniec Mikołaj obdarował maluchy słodyczami i zapewnił, że wróci za rok.

Stragany bogate w rękodzieło

Bogate, kolorowe i pięknie oświetlone stragany przyciągały kupujących. Można było w nich nabyć wszystko, co potrzebne na święta, i nie tylko… Królowały świąteczne ozdoby, wypieki, zabawki oraz lokalne produkty spożywcze. Stoiska przygotowali: Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Świetlica Środowiskowa i kwiaciarnia „Pod Złotym Aniołem” w Obrowcu, Dom Spokojnej Starości w Kamionku, Piekarnia Drost w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie,  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gogolinie,  Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śl., Zespół Szkół w Gogolinie, Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Klub Seniora w Gogolinie, świetlica środowiskowa w Gogolinie i Górażdżach, Hotel „Vertigo” w Gogolinie, Gospodarstwo Agroturystyczne „Stary Młyn” w Obrowcu, firma garmażeryjna „Pierogi Babci Haliny” w Gogolinie, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach, twórcy i właściciele firm spoza gminy Gogolin.

Organizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego z Mikołajem był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Urząd Miejski w Gogolinie, patronat medialny sprawował Tygodnik Krapkowicki.