Uroczystości Barbórkowe

Z okazji Barbórki, 4 grudnia 2014r., w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie odbyła się uroczysta msza św. w intencji górników i skalników. Górnicze święto zakończył koncert w Filharmonii Opolskiej.

Mszę św. sprawowali: ks. prałat Albert Gleaser, ks. Krzysztof Faber – duszpasterz górników i skalników, ks. proboszcz Aleksander Sydor oraz kapłani pracujący w parafiach Dekanatu Kamień Śl.  Obecni byli również: Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, radni na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gogolinie Piotrem Czokiem, członkowie Zarządu Górażdże Cement SA wraz z prezesem Andrzejem Balcerkiem, poczty sztandarowe, a także skalnicy oraz górnicy z Gminy Gogolin. Mszę uświetniła Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A.

Wieczorem w Filharmonii Opolskiej, z inicjatywy Zarządu i Dyrekcji Grupy Górażdże, odbył się uroczysty Koncert Barbórkowy, w którym zaprezentowali się Filharmonicy Opolscy pod batutą Bartosza Żurakowskiego oraz mezzosopranistka Agnieszka Rehlis Koncert prowadził Jacek Woleński.