Święto Niepodległości na sportowo

Na jeden dzień tereny wyrobiska po opuszczonej kopalni odkrywkowej kamienia wapiennego w Gogolinie zamieniły się w prawdziwe pole bitwy. 11 listopada 2014r. w ramach sportowych obchodów „Święta Niepodległości” odbyła się pierwsza edycja gry scenariuszowej paintballowej Mad Max.

Piękna, słoneczna pogoda i naturalnie pagórkowaty teren, idealny do gry w paintaballa, przyciągnęły do Gogolina ponad 50 zawodników z całej Polski. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do godzin popołudniowych. Uczestników gry powitał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który wraz z inspektorem Piotrem Giecewiczem został zaproszony przez organizatorów do obejrzenia przebiegu gry. Organizatorzy uczynili wiele starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników. Teren został zabezpieczony, a dla widzów przygotowano taras widokowy. Omówiono również zasady bezpieczeństwa.  Na miejsce walki uczestnicy wyruszyli samochodami terenowymi. Gra była podzielona na trzy tury, a do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny: Klan Blodenbergów i Klan Trytonów. Rywalizację wygrał Klan Blodenbergów. Na zakończenie zawodów na uczestników czekało ognisko i kiełbaski. W grze uczestniczył mistrz Europy w paintballu, który wskazał na niezwykle interesujące, wręcz wymarzone warunki do rozgrywek, jakie są w dawnych wyrobiskach w Gogolinie. Mogłoby to być nawet miejsce do rozgrywek rangi europejskiej.

Głównym organizatorem gry był mieszkaniec Gogolina Włodzimierz Andrzejczyk oraz Paintball Team Combat oraz Target Paintbal przy współpracy z Z.O.M.O. TEAM i Assassins Paintball S.C. Warto dodać, iż zawodnicy używają do gry tzw. markerów paintballowych z żelatynowymi kulkami wypełnionymi barwnikiem spożywczym. „Materiał” używany do gry jest więc w całości ekologiczny.