Turniej Tańca

W Gogolinie odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina  Maestro 2014. W Turnieju uczestniczyły 263 pary.

Już po raz drugi, 11 listopada  w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie spotkali się tancerze z całej Polski. Turniej rozpoczął się już w godzinach porannych eliminacjami w klasach E-A, w ramach których wyłoniono półfinalistów. Całodzienne zmagania zakończyła „Gala Wieczorna”, którą otworzyli: Prezes Okręgu Opolskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego Mirosława Hoffmann oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, gdzie  zawodnicy prezentowali swoje umiejętności taneczne w kategorii Grand Prix Polski Junior II.  Podczas gali burmistrz J. Wojtala wręczył parze tancerzy z Wrocławia: Julii Domarackiej i Karolowi Śledziowi Puchar Burmistrza Gogolina.

Dzięki wsparciu sponsorów turniej zyskał piękną oprawę, a tancerzom zapewniono maksymalny komfort. Ułożono m. in. 300m2 profesjonalnego parkietu i wspaniale udekorowano halę. Zawodnicy uczestniczący w turnieju reprezentowali  różne środowiska, w tym też  duże środowiska taneczne największych miast: Warszawy, Poznania, Wrocławia…

Podczas imprezy wystąpił Zespół Mażoretek „Arriva” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie  oraz przedszkolaki z Klubu Tańca „Maestro” w Opolu. Widać, że turniej cieszy się coraz większą renomą w środowisku tancerzy i żywym zainteresowaniem mieszkańców. We wtorek, hala dosłownie „pękała w szwach”.

Organizatorem Turnieju byli Marta i Paweł Szajda - właściciele  opolskiej Akademii Tańca „Maestro”, Urząd Miejski w Gogolinie, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie.