Europejski Konkurs Plastyczny

Ambasador Europejskiego Konkursu Plastycznego (Europaischer Wettbewerb) i promotor wartości europejskich, Manfred Däuwel wraz z małżonką, kolejny raz odwiedzili Gminę Gogolin. Tym razem gościli w Publicznej Szkole Podstawowej w Malni.

W spotkaniu z uczniami uczestniczył również burmistrz Joachim Wojtala, naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Irmgarda Żyła, dyrektor szkoły Krystyna Tupko oraz nauczyciele.

Manfred Däuwel zwracając się do uczniów, podziękował za uczestnictwo w konkursie, w którym najwięcej nagród przypadło właśnie uczniom szkoły w Malni.  Wskazał również na powiązania Polski z Europą oraz na wagę wartości europejskich, które promuje konkurs. Bardzo pozytywnie odniósł się też do zmian, jakie w ostatnim zaszły  w gminie.

Burmistrz pogratulował zwycięzcom, wyraził również podziękowania dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom za wspieranie uczniowskich talentów i zachęcanie do udziału w tak prestiżowym konkursie, jakim jest Europaischer Wettbewerb.

Z okazji wręczenia nagród, uczniowie pod kierunkiem Aleksandry Sowady, przygotowali program artystyczny w języku polskim i niemieckim, który rozpoczął „Karolinką” dziecięco – młodzieżowy zespół „Aksamitki”. W programie znalazły się również pieśni śląskie i piosenki w języku niemieckim wykonane przez uczniów. W kolejnej części spotkania M. Däuwel oraz burmistrz J. Wojtala wręczyli nagrody.

W przyszłym roku odbędzie się już 62.  edycja konkursu. Hasło przewodnie to: „Europa hilft- hilft Europa?”. Manfred Däuwel, niestrudzenie, od 12 lat odwiedza Gminę Gogolin, i jako przedstawiciel organizatora konkursu – Europa Union Landesverband Rhienland – Pfalz - promuje konkurs, ideę współpracy europejskiej i wręcza nagrody zwycięzcom.

Uczniowie nagrodzeni

Grupa wiekowa- do 9 lat

I miejsce

Dominika Makiola, Aurelia Spallek, Damian Grobosz, Karolina Simkiewicz  – PSP w Malni;

Tomasz Mrosek – PSP nr 3 w Gogolinie;

Amelia Stocka – PSP nr 2 w Gogolinie

II miejsce

Julia Przybyła – PSP w Malni;

III miejsce

Róża Deć – PSP nr 2 w Gogolinie;

Grupa wiekowa 10 -13 lat, temat: „Urlop w Europie”

I miejsce

Magdalena Fait, Julia Gozdek – PSP nr 3 w Gogolinie

Manuela Makiola – PSP w Malni

II miejsce

Szymon Anioł – PSP w Malni

Temat: „Szkoła przyszłości”

II miejsce

Adrianna Kosubek – PSP w Malni

Temat: „Nareszcie zakończyły się zajęcia w szkole”

I miejsce

Krzysztof Kowol, Justyna Simon, Karolina Grobosz, Anna Jadasz – PSP w Malni

II miejsce

Aleksandra Gabor – PSP w Malni