Podsumowanie akcji prewencyjnej

20 października 2014r. w Zespole Szkół w Gogolinie odbyło się zakończenie akcji poświęconej bezpieczeństwu uczniów w życiu codziennym, organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej UM w Gogolinie, przy współudziale Straży Miejskiej w Gogolinie. Akcja odbyła się w ramach miesięcznego programu „Październik Miesiącem Zdrowej Rodziny”.

Od czwartku, 16 października, szkoły podstawowe z Gminy Gogolin, odwiedzali strażnicy miejscy, którzy opowiadali uczniom o zasadach bezpiecznej drogi „do” i „ze” szkoły, a także bezpiecznej jeździe na rowerze. Dzieci przypomniały sobie również najważniejsze numery alarmowe (999, 998, 977, 112) oraz dowiedziały się jak bronić się przed agresywnym psem. Wspólnie przećwiczono tzw. pozycję obronną „żółw”, a wszyscy uczestnicy projektu otrzymali opaski odblaskowe. W czwartek (16.10) strażnicy odwiedzili szkoły podstawowe w Malni i w Gogolinie, a w piątek (17.10) szkoły w Kamieniu Śląskim i w Górażdżach.

Na poniedziałkowe spotkanie podsumowujące akcję w Zespole Szkół w Gogolinie przybyli: asp. sztab. Jarosław Waligóra - specjalista d/s prasowo informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, sierż. sztab. Łukasz Borończyk z Posterunku Policji w Gogolinie oraz naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie Zygryda Kuflik oraz inspektor Paweł Misiewicz. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum i liceum.

Policjanci przypomnieli o zasadach i warunkach odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, omówili zmiany w przepisach  i zasadach  ruchu drogowego, które wprowadzono w ostatnim czasie, zasady poruszania się o zmierzchu i stosowania elementów odblaskowych, zasady uzyskiwania kart motorowerowych, a na podstawie prezentacji filmu „Domówka”  omówili zagadnienia związane z demoralizacją osób nieletnich, co na terenie powiatu jest najczęstszym zjawiskiem. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, policjanci otrzymali kwiaty, a uczniowie paski odblaskowe.