Biała sobota

W Gminnym Ośrodku Zdrowia, w ramach akcji „Październik Miesiącem Zdrowej Rodziny” odbyła się kolejna Biała Sobota. Tym razem oferta była skierowana przede wszystkim do matek.

W październiku, miesiącu poświęconym zdrowiu rodziny, w każdym tygodniu są realizowane usługi skierowane do określonych odbiorców.  W sobotę (11.10.2014r.) można było skorzystać przede wszystkim z porad lekarza ginekologa i lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, wykonywane były również badania spirometryczne, ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru. Z badań skorzystały 42 osoby.

W piątek (10.10.) w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło otwarte spotkanie z  panią Krystyną Marcinowicz – instruktorem Stowarzyszenia Taoistycznego Tai Chi z Opola oraz członkami stowarzyszenia, którzy wykonali pokaz ćwiczeń wraz z instruktarzem. Tai Chi jako sekwencja ruchów łącząca rozciąganie z ruchami obrotowymi w celu jak najefektowniejszej poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego doskonale służy osobom w każdym wieku oraz starszym i niepełnosprawnym. Pokaz odbył się w ramach promocji aktywności ruchowej. Podobne pokazy odbyły się również w sobotę, w centrum miasta, przy pomniku Karolinki i na Placu Benedyktyńskim, towarzyszyła im grupa wolontariuszy, którzy promowali zdrową żywność i rozdawali przechodniom soczyste jabłka.