Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Gogolinie

9 października 2014r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który obchodzony jest 10 października.  Tematem tegorocznego wykładu dla mieszkańców Gminy Gogolin była depresja – choroba, która corocznie dotyka coraz większą liczbę osób.

Prelekcję na ten temat wygłosiła psycholog Barbara Maicher – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krapkowicach. Słuchacze mogli dowiedzieć się w jaki sposób rozpoznać symptomy depresji u siebie lub u bliskich, a także jak można pomóc choremu. Nawet wprowadzenie kilku zmian w codziennym życiu może mieć pozytywny wpływ na chorego, np. dobre oświetlenie pomieszczenia, wzbogacenie diety w ryby i produkty pełnoziarniste, czy przebywanie w pomieszczeniu, w którym włączone jest radio lub telewizja.

W spotkaniu udział wzięli również Andrzej Mrowiec – dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie oraz Zygryda Kuflik – naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie, którzy przedstawili zebranym program akcji prozdrowotnej „Październik miesiącem zdrowej rodziny”. Z licznych konsultacji lekarskich, prelekcji i konkursów mogą w tym miesiącu skorzystać wszyscy mieszkańcy gminy. Bogata oferta przewiduje m.in. wyjazd na badania mammograficzne, prelekcję diabetologa na temat walki z otyłością, indywidualne spotkanie z kardiologiem, badanie wzroku w ramach Światowego Dnia Wzroku oraz tydzień zdrowej kuchni. Organizatorem spotkania był Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej UM w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie.