Szkoła rodzenia w Gogolinie

Ruszyła pierwsza szkoła rodzenia w Gogolinie. Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek, 3 października 2014r., w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie. Na inauguracji pojawił się m.in. Marcin Misiewicz - prezes Zarządu Krapkowickiego Centrum Zdrowia, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz lekarze ginekolodzy i położnicy.

Burmistrz Joachim Wojtala pogratulował właścicielkom: Magdalenie Rusin, Agnieszce Sczakiel oraz Małgorzacie Śmiech, pomysłu oraz inicjatywy, która doskonale wpisuje się w politykę prorodzinną Gminy Gogolin, a także w aktualną akcję prozdrowotną pn. „Październik Miesiącem Zdrowej Rodziny". Burmistrz podkreślił, iż program szkoły rodzenia jest szeroki, a oferta bardzo kompleksowa. Wyraził także nadzieję, że szkoła rodzenia spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkanek Gminy, zwłaszcza, że w ostatnim czasie w Gminie Gogolin rodzi się coraz więcej dzieci.

ABC_brzuszek_net.jpeg

Podczas spotkania właścicielki zaprezentowały zaproszonym gościom wyposażenie szkoły oraz bogatą ofertę. Magdalena Maja Śmieja – Ohlaszeny – akredytowany doradca Akademii Noszenia Dzieci, przedstawiła instrukcję wiązania chust; ratownik medyczny zaprezentował natomiast pokaz udzielania pierwszej pomocy, przygotowano również sesje fotograficzne. Szkoła będzie również współpracowała m.in. z Bankiem Komórek Macierzystych, instruktorką fitness oraz firmą specjalizującą się w produktach wspomagających karmienie piersią.

Szkołę rodzenia "abcBrzuszek" prowadzą doświadczone i praktykujące położne z Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Na zajęciach, które odbywają się sali korekcyjnej Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie, przyszli rodzice dowiedzą się wszystkiego o ciąży, porodzie, karmieniu i pielęgnacji noworodka oraz relacjach w kontekście narodzin dziecka.  W planie jest też spotkanie z babciami i dziadkami, którzy wspierają młodych rodziców w opiece na niemowlętami.