Koncert Soyka Kwintet Plus w Gogolinie

Prawdziwa muzyczna uczta czekała na miłośników jazzowych brzmień, którzy przybyli na występ Stanisława Soyki. Sławny muzyk zagrał koncert fortepianowy 27 września 2014r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, w ramach projektu „Co nas cementuje – 25 lat samorządności”, współfinansowanego przez Fundację GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie”.

Na gogolińskiej scenie zabrzmiały największe i lubiane przez wszystkich przeboje Soyki, takie jak: „Tolerancja”, „Życie to krótki sen”, „Są na tym świecie rzeczy”. Nie zabrakło również nowych aranżacji piosenek Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Boba Dylana, a także wierszy Czesława Miłosza. Do wspólnego śpiewania ochoczo włączyła się widownia, która wykonała z podziałem na głosy utwory „Cud niepamięci” i „Absolutnie nic”. Stanisławowi Soyce towarzyszył zespół Soyka Kwintet Plus, w skład którego wchodzą: Przemek Greger (gitara akustyczna), Marcin Lamch (kontrabas), Kuba Sojka (perkusja), Zbyszek „Uhuru” Brysiak (instrumenty perkusyjne), Antoni „Ziut” Gralak (trąbka), Antoni Sojka (dźwięk).

 

 

Publiczność, zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie, entuzjastycznie reagowała na koncert artystów. Nie obyło się bez owacji na stojąco i bisów. Widownię zachwyciły zwłaszcza popisy solowe muzyków oraz przepiękne brzmienie nowego fortepianu. Zakup fortepianu był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środkom z budżetu Gminy Gogolin oraz środkom przekazanym przez Górażdże Cement SA, Bank Spółdzielczy w Gogolinie i przez biznesmena Karola Cebulę.

Już wkrótce kolejne, ciekawe wydarzenie w Gminnym Centrum Kultury, a mianowicie musical „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” (26.10.2014r.).