Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Dożynki Parafialne 2014

Dnia 14 września w naszym kościele rolnicy i działkowicze dziękowali za tegoroczne żniwa. Po Mszy Św. zostały rozdzielone poświęcone chlebki, podarowane przez naszych karłu bieckich piekarzy.

Na godz.16.00 nasi parafianie zostali zaproszeni przez zarząd dzielnicy i rolników na kawę z kołoczem i wystawę „Co nam pozostało po naszych przodkach” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Jako że pogoda była bardzo niepewna wystawę otwarto na podwórzu p. Leona Gabrielczyka. Mieszkańcy bardzo licznie przybyli obejrzeć stare niespotykane maszyny rolnicze, p. Leon bardzo chętnie objaśniał do czego służyła jaka maszyna, a dzieci miały wielką radość usiąść na traktorze, lub pompować wodę ze studni, która była jeszcze czynna. Tak dobrze zachowanych starych maszyn i rządzeń rolniczych mało się spotyka, a 82 letni p. Leon martwi się co się stanie z jego pięknie zachowanym skansenem rolniczym. Nie tylko mogliśmy obejrzeć maszyny rolnicze, ale jak wyglądała dawna kuchnia i izba rolnika, o to zadbali Józef i Ela Malkusz. Popołudnie przebiegło w ciepłej słonecznej pogodzie.

W.W.

 

 

Pogoda
25 września
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,61 PLN
1 CHF = 4,25 PLN
1 USD = 3,93 PLN