Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Festyn uliczny

Dnia 15 sierpnia w Karłubcu odbył się festyn uliczny na parkingu przy Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów.

W świąteczne popołudnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina rozpoczęła nasz festyn. Dziękujemy młodzieży na czele z kapelmistrzem Rafałem Jilgiem za wspaniały koncert. Pokaz mody dzierganej w wykonaniu Barbary Wylęgała i jej uczennic zaskoczył wszystkich uczestników festynu, tak pomysłowe i różne kreacje robione na szydełku, lub jeszcze inną metodą bardzo się podobały uczestnikom festynu. Wszyscy podziwiali kunszt, cierpliwość i zdolności tych pań.
 

 
Zabawy dla dzieci wraz z Panem Kacperkiem były kolejnym punktem naszego programu. Kacperek zbawiał nie tylko dzieci, ale porwał do zabawy rodziców i dziadków. Wszyscy bawili się doskonale. Do grillowania przystąpiło 5 drużyn: Róża i Joachim, Hildzia i Bernard , Agnieszka i Rudolf , Zuzanna i Adam, Anna i Roman. Wszystkie drużyny spisały się bardzo dobrze, jury oceniało kunszt przygotowań do grillowania, smak potraw, ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone jednakowymi drobnymi upominkami. Jednak Jury wyróżniło drużynę Anny i Romana za całokształt grillowania.
 

 
Było to kolejne popołudniowe spotkanie przy kawie i kołoczu integrujące mieszkańców dzielnicy. Organizatorami festynu byli Zarząd Dzielnicy Karłubiec, Stowarzyszenie „Nasz Karłubiec”, DFK koło Karłubiec, ZRS Gogolin, mieszkańcy ulicy Nowej. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego dzielnicowego festynu.

Festyn współfinansowany był ze środków Gminy Gogolin.
 

 
Waltrauda Wicher

Pogoda
04 sierpnia
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,55 PLN
1 CHF = 4,24 PLN
1 USD = 3,83 PLN