Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym

Do miasta Karolinki i Karlika zjechały się 84 osoby z 14 okręgów PZW z całej Polski, by zmierzyć się ze sobą podczas 62 Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Zawody odbyły się w dniach 14-16 sierpnia na Stadionie Miejskim w Gogolinie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Poseł Ziemi Gogolińskiej Ryszard Galla, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Dionizy Ziemiecki, Prezes Zarządu Okręgu w Opolu Marian Magdziarz oraz prezesi zarządów okręgów PZW w Jeleniej Górze, Białymstoku i Wrocławiu.

Podczas dwudniowych zmagań, zawodnicy rywalizowali w różnych grupach wiekowych i konkurencjach: Mucha cel, Arenberg, Skish spinningowy, Mucha odległość, Odległość 7,5 g, Skish multi, Odległość muchowa Oburącz, Odległość spinningowa 18 g, Odległość multi 18 g. O oprawę muzyczną zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, a wspaniały występ dla zawodników i zaproszonych gości przygotowały gogolińskie mażoretki z zespołu Arriva.

Ceremonia wręczenia pucharów odbyła się w Amfiteatrze na terenie Miejskiego Klubu Sportowego w Gogolinie w sobotę 16 sierpnia. Dekoracji dokonali m.in. Wiceprezes Zarządu Głównego PZW Mirosław Iwański, Prezes Zarządu Okręgowego PZW w Opolu i zarazem Sekretarz Zarządu Głównego PZW Marian Magdziarz, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, a także sponsorzy mistrzostw. Dyrektor Jerzy Kłeczek, Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz Piotr Giecewicz z Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji otrzymali od przedstawicieli PZW podziękowania za wspieranie środowiska wędkarskiego i pomoc w organizacji Mistrzostw.

Wędkarstwo rzutowe to dyscyplina polegająca  na rzucaniu muszką wędkarską lub ciężarkiem do celu lub na odległość. Zawody odbywają się nie na akwenach wodnych, a na trawie lub w hali, jednakże zawodnicy posiadają wszelkie atrybuty „prawdziwych” wędkarzy: wędkę, kołowrotek i żyłkę. Przyszłoroczne 63 Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym odbędą się w Lublinie.

Podczas 62 Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Rzutowym tytuły mistrzowskie wywalczyli:

 w grupie juniorek  w 5-boju Magda Żakowska z Okręgu PZW w Białymstoku; 

w grupie juniorów w 5-boju Łukasz Sierociński z Okręgu Mazowieckiego;

w grupie kobiet w 5-boju Magdalena Kuza z Okręgu PZW w Kielcach;

w grupie mężczyzn w 5-boju Włodzimierz Targosz Z Okręgu PZW w Poznaniu;

w grupie kadetów w 3-boju Michał Sapigórski z Okręgu Mazowieckiego;

w grupie juniorek w 3- boju Magda Żakowska z Okręgu PZW w Białymstoku;

w grupie juniorów w 3-boju Maciej Kuza z Okręgu PZW w Kielcach;

w grupie mężczyzn w 9-boju Włodzimierz Targosz z Okręgu PZW w Poznaniu;

w grupie mężczyzn w 2-boju Jacek Kuza z Okręgu PZW w Kielcach;

w grupie kobiet w 7-boju Magdalena Kuza z Okręgu PZW w Kielcach;

w grupie mężczyzn w 7-boju Włodzimierz Targosz z Okręgu PZW w Poznaniu;

w grupie mężczyzn w multi 2-boju Jan Kita z Okręgu PZW w Kielcach;

w grupie kobiet w multi 2-boju Magdalena Kuza z Okręgu PZW w Kielcach.

PDFWyniki końcowe.pdf