Aktywni w Regionie

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podpisał z Fundacją Górażdże „Aktywni w Regionie” umowę w sprawie dofinansowania projektu „Co nas cementuje – 25 lat wolności i samorządności”. To już kolejny projekt wspierany przez Fundację, a realizowany w gminie Gogolin.

W ramach projektu w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie zostaną zrealizowane dwa koncerty fortepianowe z udziałem wybitnych artystów. Pierwszy koncert zaplanowano na dzień 27 września br., wystąpi Stanisław Sojka z zespołem. Wysokość dofinansowania projektu - 20 000zł.

Gminne Centrum Kultury w Gogolinie dysponuje fortepianem koncertowym, który został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Górażdże Cement SA, Bank Spółdzielczy w Gogolinie i przez biznesmena Karola Cebulę. W maju br., z okazji z okazji 10. rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej oraz ćwierćwiecza samorządności i współpracy z miastami partnerskimi, w Gminnym Centrum Kultury odbył się inauguracyjny koncert fortepianowy z udziałem pianisty Antoniego Pikuty. 

Umowa.jpeg