Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Karłubiec na kajakach

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a do tego czynnie ma wiele zalet o czym mogła się przekonać 40 osobowa grupa mieszkańców Karłubca (i nie tylko) która to w dniu 12.07.2014 roku pod przewodnictwem radnego Adriana Mroza wybrała się na spływ kajakowy po rzece Mała Panew.

Trasa spływu poczynając od Zawadzkiego jest bardzo ładna widokowo, na tym odcinku (około 12 km) rzeka przepływa całkowicie przez malowniczy las i cały czas zakręca tak jak dzika Amazonka (stąd potoczna nazwa tego odcinka „Opolska Amazonka”).

Naturalne przeszkody na szlaku w postaci przewróconych drzew dla jednych z nas – szczególnie dla początkujących – stanowiły znaczne utrudnienia, a dla innych dodatkowe atrakcje. Oczywiście nie obyło się bez wywrotek, na szczęście poziom wody w rzece nie był zbyt wysoki, a i temperatura całkiem przyzwoita dzięki czemu wszyscy dopłynęli do celu zadowoleni i uśmiechnięci, choć może trochę zmęczeni.

Spływ zakończył się na przystani Amazonka gdzie każdy mógł uzupełnić stracone podczas wiosłowania kalorie posilając się daniami z grilla.

 

 

A.M.

Pogoda
28 września
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,59 PLN
1 CHF = 4,23 PLN
1 USD = 3,93 PLN