Zakończenie roku szkolnego w szkołach

Uczniowie zakończyli pracowity rok szkolny. Jak pisze poeta, na zasłużone wakacje „na świadectwach, wzbici w radość odlecieli uczniowie…”.

Zakończenie roku szkolnego, jak zawsze, jest okazją do podsumowań, które w tym roku wypadają bardzo dobrze. Świadczy o tym chociażby deszcz nagród i wyróżnień… Dyrektor Zespołu Szkół, Violeta Zajączkowska wskazała m. in. na dobry wynik egzaminu gimnazjalnego oraz znakomity wynik matur, szczególnie z matematyki i języka angielskiego. Bardzo dobrze wypadł również egzamin końcowy w gminnych szkołach podstawowych.

W Zespole Szkół w Gogolinie najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni nagrodą „Nobile Talentum” w dziedzinie nauk ścisłych, języków obcych, osiągnięć artystycznych, sportu i aktywności społecznej. Wręczono również nagrodę „Aurea Nobilitas” a dla  „szczególnie uzdolnionych uczniów” - „Nagrody Burmistrza Gogolina”, które wręczył  Krzysztof Długosz, Zastępca Burmistrza Gogolina. Nagrodzeni zostali również uzdolnieni muzycznie soliści i mistrzowie bębnów afrykańskich oraz najaktywniejsi w projekcie kosmetycznym. „Statuetkami Dyrektora” zostali uhonorowani uczniowie, którzy wybrali nowe profile i osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Uroczystość była również okazją do podziękowań skierowanych zarówno do uczniów, jak też kadry nauczycielskiej, pracowników administracji i obsługi, członków Rady Rodziców, władz samorządowych i oświatowych oraz wszystkich sprzymierzeńców szkoły. Warto dodać, iż uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Mielnickiej przygotowali znakomity program artystyczny w którym zaprezentowały się szkolne talenty muzyczne.  

Nagrody Burmistrza Gogolina otrzymali:

Julia Zelent - PSP nr 2 w Gogolinie

Anna Wicher - PSP nr 3 w Gogolinie

Szymon Anioł - PSP w Malni

Ewa Lysek - PSP w Kamieniu Śląskim

Patrycja Krawietz – Zespół Szkół  -  Publiczne Gimnazjum w Gogolinie

Karolina Konieczna - ZS Gimnazjum

Dominika Kupka - ZS Gimnazjum

Błażej Konieczny - ZS Gimnazjum