Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Wilkowyjce - Półfinał

Panie z karłubieckiego klubu „Niteczka” po raz kolejny odniosły sukces w konkursie organizowanym w ramach III Edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce” 2014. Zajęły I miejsce w półfinale, w kategorii „Gotuję prozdrowotnie”.

Panie z klubu „Niteczka” serwowały „karłubiecki tej”, czyli aromatyczną herbatę ziołową, zdrowotne nalewki i syropy, śląski kołocz a także śląski obiad niedzielny: roladę z kluskami i niebieską kapustą. Prezentacja zdobyła uznanie jurorów i karłubieckie gospodynie zakwalifikowały się do finału konkursu. Panie prezentowały się również w kategorii ,,Rękodzieło’’, gdzie pokazały prace wykonane na szydełku, drutach i piękne hafty. W tej kategorii zostały również zaproszone do ścisłego finału. Karłubieckie twórczynie reprezentowały województwo opolskie. Spotkanie odbyło się 13 czerwca 2014r.w Przysieku koło Torunia. Jurorami w festiwalowych konkursach byli aktorzy występujący w serialu „Ranczo”. Finał konkursu odbędzie się 27 czerwca 2014r. w województwie warmińsko – mazurskim, w miejscowości Kikół.

Wilkowyjce.jpeg

Waltrauda Wicher

Pogoda
18 września
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,58 PLN
1 CHF = 4,19 PLN
1 USD = 3,89 PLN