Kościół Park Plac zabaw

Dzień Dziecka w Malni

Dzień Dziecka był znakomitą okazją do przekazania do użytku nowoczesnego i wielofunkcyjnego boiska w Malni. Boisko będzie służyć także mieszkańcom Choruli i Odrowąża.

W środowe popołudnie (4.06.) boiska zapełniły się dziećmi dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.  Około 200 dzieci uczestniczyło w grach i zabawach sportowych, dzieci miały także do dyspozycji popularne „dmuchańce” i zjeżdżalnie.  Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak kolorowe boiska z poliuretanową nawierzchnią na których odbyły się pokazy i zabawy.  Dzieci z miejscowego przedszkola przygotowały program artystyczny, maluchy zagrały również krótkie mecze. 

Na zaproszenie organizatorów Dnia Dziecka - Rady Sołeckiej Wsi Malnia i Stowarzyszenia „Ziemia Malińska” - w święcie uczestniczył Burmistrz Joachim Wojtala, który przekazał mieszkańcom zmodernizowane boisko przystosowane do gry w piłkę nożną, siatkową, ręczną, koszykówkę oraz rekreacyjnej gry w tenisa ziemnego. Na ręce dyrektora szkoły Krystyny Tupko i sołtysa  Andrzeja Kubiczka burmistrz przekazał również komplet piłek, życzył jednocześnie, aby boiska dobrze służyły całej społeczności lokalnej.

Boiska powstały w ramach Programu Odnowa Wsi, z środków pozyskanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Organizacja Dnia Dziecka została wsparta z środków budżetowych Gminy Gogolin i środków pochodzących z grantu udzielonego przez Powiat Krapkowicki. Boiska są ogólnodostępne i służą społecznościom Malni, Odrowąża i Choruli.

Impreza zorganizowana dzięki współpracy Stowarzyszenia ziemia Malińska oraz Rady Sołeckiej wsi Malnia. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków dotacji Gminy Gogolin.

 

 

Pogoda
12 maja
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,56 PLN
1 CHF = 4,16 PLN
1 USD = 3,75 PLN