Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Świetlica młodzieżowa z Kamionka dba o tradycję

Wielka Środa jest na Śląsku nazywana Żurową. To dzień, w którym kończy się przedświąteczne porządki oraz żegna się z potrawami jedzonymi w okresie Wielkiego Postu - żurem i śledziami.

Nasza świetlica została zaproszona przez panią sołtys Kamionka na palenie żuru. Z chęcią skorzystaliśmy z okazji kontynuowania śląskiej tradycji. Gospodynie Kamionka zadbały o to aby nie zabrakło kiełbasy śląskiej i żurku. A panowie z zapałem rozpalili ognisko.

Największą jednak atrakcją tego wspólnie spędzonego popołudnia był przyjazd OSP z Kamienia Śląskiego. Strażacy byli tak mili, że z przyjemnością przewieźli dzieci swoim wozem strażackim. Jednak najważniejsza była integracja mieszkańców i pokazanie tak wspaniałej tradycji młodym pokoleniom.

Dzieci i młodzież w raz z opiekunem pragną serdecznie podziękować za wspaniale spędzony czas i wspaniałą gościnę Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek.

 

 

Dziękuję opiekunce świetlicy Pani Elwirze Frank za zdjęcia i tekst

Pogoda
11 sierpnia
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,41 PLN
1 CHF = 4,09 PLN
1 USD = 3,73 PLN