Sukcesy karateków

W środę 2 kwietnia Urząd Miejski w Gogolinie odwiedzili zawodnicy Klubu Karate - Do ENSO, medaliści Mistrzostw Polski w Taekwondo oraz Mistrzostw Europy w Taekwondo: Milena Wietrzyk, Marta Spilarewicz, Dominka Pyryt, Jakub Bajorek oraz trener Janusz Bajorek.

karate_net_1.jpeg

Podczas XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Taekwondo, które odbyły się 15 i 16 marca w Częstochowie, piętnastu najlepszych zawodników z Krapkowic i Gogolina walczyło z reprezentantami klubów z Polski, Wielkiej Brytanii, Mołdawii i Ukrainy. Klub Karate - Do ENSO wywalczył 13 medali w tym: 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.

karate_net_2.jpeg

karate_net_3.jpeg

Dużą rangę miały Mistrzostwa Europy w Taekwondo (29 – 30.03), które okazały się dla zawodników pomyślne. W szwajcarskim Davos nasi reprezentanci: Marta Spilarewicz, Dominika Pyryt, Krystian Karcz oraz trener Janusz Bajorek, zdobyli 11 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe. Mieszkanka Gogolina, Marta Spilarewicz wywalczyła ich aż 5, czterokrotnie otrzymując tytuł Mistrzyni Europy oraz tytuł Wicemistrzyni Europy. Ponadto Marta została mianowana najlepszą zawodniczką polskiej ekipy. Na podium trzykrotnie stanął Krystian Karcz, a Dominika Pyryt zdobyła 2 brązowe medale. Złoto wywalczył też trener Janusz Bajorek.

Udział w mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Gogolin. Zawodnicy Klubu Karate - Do ENSO nie spoczywają na laurach, w  lipcu zawalczą o miejsce na podium podczas Mistrzostw Świata we Włoszech.