Zachęcają do uprawiania sportu

Dzieci z gogolińskich szkół i przedszkoli uczestniczyły w pokazach judo przygotowanych przez sportowców z Akademickiego Klubu Sportowego w Opolu. Pokazy zorganizowano w celu zachęcenia dzieci do uprawiania tej dyscypliny.

Judocy prezentowali swoje umiejętności (4.03.) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 i Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Pokaz rozpoczęła intensywna rozgrzewka z elementami akrobatyki i gimnastyki oraz ćwiczeniami wytrzymałościowymi. Przygotowany przez sportowców pokaz to przede wszystkim prezentacja elementów technicznych,  bezpiecznych upadków, rzutów, duszenia, trzymania i dźwigni. W pokazach uczestniczył również Jerzy Dodzian, były trener reprezentacji Polski kobiet, który komentował i objaśniał zagadnienia dotyczące techniki judo.

Grupę sportowców tworzyli utytułowani judocy: Maciej Tworzydło – zwycięzca Pucharu Europu, wicemistrz Młodzieżowych Mistrzostw Polski, brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów, członek kadry narodowej seniorów; Tomasz Ozdoba – medalista Mistrzostw Polski Juniorów; Ada Wasilewicz – medalistka Akademickich Mistrzostw Polski; Mariusz i Adam  Bąkiewiczowie – ojciec i syn trenujący judo; Amelia Konfiś  i Patryk Zowada - uczniowie szkoły podstawowej trenujący judo od przedszkola.

Organizatorem pokazu był Wydział Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

 

 

plakat_JUDO_net.jpeg