Koncertowe zakończenie karnawału

Najsłynniejsze utwory muzyki rozrywkowej zabrzmiały w niedzielę w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej spotkał się z owacyjnym przyjęciem.

Trzeba przyznać, że koncert był popisem umiejętności młodych muzyków. Orkiestra pod dyrekcją Rafała Jilga, w szerokim i różnorodnym repertuarze zabrzmiała imponująco. Jak powiedział burmistrz Joachim Wojtala – „…nasza orkiestra grała jak z nut!”. Młodzi muzycy zagrali m. in. przeboje z repertuaru orkiestry Glenna Millera, Michaela Jacksona, Skaldów oraz utwory marszowe. Utwory z repertuaru polskich wykonawców zaśpiewała utalentowana solistka Ania Obrzud, która od grudnia 2013r. współpracuje z orkiestrą.  Koncert zakończył brawurowo wykonany Marsz Radetzky’ego.  Zakończenie karnawału to także okazja do podsumowań i podziękowań, które burmistrz Joachim Wojtala skierował w pierwszej kolejności do Rafała Jilga - kierownika i dyrygenta orkiestry. Szczególne podziękowania skierował także do rodziców młodych muzyków tworzących Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą - „dziękuję za współpracę, dzięki wspólnemu działaniu nasza młodzież może rozwijać muzyczne talenty”. Podziękował również rodzicom mażoretek, którzy m. in. przygotowują stroje i bardzo chętnie angażują się w działalność artystyczną dzieci.

Burmistrz dziękował także tym, którzy wspierają rozwój kultury muzycznej w gminie Gogolin: Elżbiecie Klimas oraz Ewie Wiorze i Sandrze Mientus. Elżbieta Klimas wraz z „Wędrującą Kapelą” od wielu lat społecznie prowadzi zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach. Ewa Wiora i Sandra Mientus, jako instruktorki pracują z mażoretkami w  Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Burmistrz podziękował również solistce  Annie Obrzud - „za wszystko dziękuję i zapraszam do dalszej współpracy”.