Strażacki turniej piłkarski w Gogolinie

W sobotę, 22 lutego odbył się Turniej Drużyn Strażackich o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w halowej piłce nożnej. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn z gminy Gogolin – reprezentacje OSP Gogolin, Górażdże, Obrowiec, Odrowąż, Kamień Śląski oraz Zakrzów, a także zaproszeni goście: PSP Krapkowice oraz OSP Łodygowice.

W godzinach od 9.30 do 14.00 hala im. B. i Z. Blautów w Gogolinie wypełniła się zarówno zawodnikami, jak i kibicami żądnymi sportowych emocji. Turniej odbył się jak zwykle w świetnej, przyjacielskiej atmosferze. Uczestnicy zacięcie rywalizowali ze sobą, dobrze się przy tym bawiąc. Przed rozpoczęciem turnieju, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego tragicznie burmistrza Zdzieszowic, Dietra Przewdzinga, aktywnego działacza OSP.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Odrowąż, tuż za nimi, na drugim miejscu uplasował się OSP Zakrzów. Trzecie miejsce należało do OSP Kamień Śląski, a czwarte miejsce zdobył OSP Obrowiec. Tradycyjnie po zakończeniu turnieju wyróżniono też najlepszych graczy: najlepszym zawodnikiem został Michał Rygoł z OSP Odrowąż, najlepszym strzelcem – Tobiasz Swoboda z OSP Kamień Śląski, a najlepszym bramkarzem został Marek Doleżych z OSP Odrowąż.

 

 

Drużyny, które zajęły miejsca na podium, wyróżniono pucharami oraz dyplomami. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki sportowe. W imieniu Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali, nagrody wręczył Sekretarz Gminy Bogusław Leśkiewicz oraz Tadeusz Byrski, naczelnik Gminnego Centrum Reagowania. Organizatorem turnieju był Burmistrz Gogolina. Duży wkład w przygotowanie rozgrywek mieli także Piotr Giecewicz z Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie oraz Eryk Kluge z Gminnego Centrum Reagowania.