Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Nasza korona w Luhacovicach

Na zaproszenie polskiego księdza Huberta Wójcika pochodzącego z Przywór Op. delegacja kobiet z Gogolina Karłubca w dniu 25.08.2013r. wraz z ubiegłoroczną koroną dożynkową brała udział w podziękowaniu za żniwo w kościele św. Rodziny w Luhacowicach (Republika Czeska). Było to dla nas wielkie przeżycie i wyróżnienie móc uczestniczyć we mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony, a także brać udział w procesji z darami w tak wielkim nowoczesnym kościele. Parafianie bardzo żywo interesowali się dziełem naszych rąk. Bardzo nam się podobało jak po mszy św. rozdawane są wiernym poświęcone bułeczki i chleb, a dzieci wraz z rodzicami podchodzą do księdza po błogosławieństwo i cukierek. 
Nasza korona będzie stała w tym kościele 3 tygodnie, a potem będzie wystawiona w kościele św. Marcina w Pozlovicach. Ksiądz H. Wójcik poświęcił nam całe niedzielne popołudnie, aby pokazać nam stary kościół w Luhacovicach, oraz filialny kościół w Pozlovicach, kapliczki, zabytkowe obiekty i źródła wód uzdrowiskowych, znajdujące się w miejscowości kurortowej - Luhacovicach.

Wyjazd ten zawdzięczamy św. pamięci ks. Dziekanowi J. Skowronkowi, który rok temu obiecał wypożyczenie naszej korony do Luhacowic.

Waltrauda Wicher
 

  img055.jpeg

P1040213.jpeg P1040220.jpeg

P1040219.jpeg

Pogoda
19 czerwca
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,55 PLN
1 CHF = 4,16 PLN
1 USD = 3,82 PLN