Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Kajakiem po Małej Panwi

Spływy kajakowe to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki. Podczas spływu kajakowego istnieje możliwość bliskiego obcowania z naturą, kajakiem można dotrzeć do miejsc zwykle oddalonych od cywilizacji. Lekki wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem frajdy i ogromnej satysfakcji.

Te kilka na pozór błahych powodów sprawiło, że 42 osobowa grupa mieszkańców Karłubca i okolic 21 lipca wybrała się na spływ po rzece Mała Panew na trasie od Zawadzkiego do Staniszczy Wielkich (przystań Amazonka). Długość trasy wynosiła 14 km, a czas spływu wyniósł niespełna 3 godziny. Cała trasa przebiega przez piękny las i występujące na niej małe przeszkody w postaci piaszczystych płycizn i powalonych przez bobry drzew. Trasa ta przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych wioślarzy, ale nawet osoby bez doświadczenia radziły sobie bardzo dobrze. Po ukończonym spływie każdy z uczestników mógł posilić się pysznościami z grilla oraz uzupełnić utracone płyny w dobrze zaopatrzonym barze. Na zakończenie, twardziele którzy jeszcze mieli zapas energii rozegrali mecz siatkówki plażowej.

Spływ kajakowy to świetna odskocznia od codziennej rutyny, zaś przy grillu o dobrej zabawie naprawdę można odpocząć.

Adrian Mróz

kajaki1.jpeg kajaki2.jpeg

kajaki3.jpeg kajaki4.jpeg

Pogoda
17 września
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,57 PLN
1 CHF = 4,21 PLN
1 USD = 3,88 PLN