Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Noworoczne spotkanie

flaga_DE.jpeg

Z początkiem roku 2014 spotkali się prawie wszyscy członkowie Mniejszości Niemieckiej w Kamionku na spotkaniu Noworocznym. Impreza odbyła się w DSS w Kamionku .

Dwóch  gości odpowiedziało również na nasze zaproszenie a byli nimi: Burmistrz Gogolina Pan Joachim Wojtala i Przewodniczący gminny Mniejszości Niemieckiej  w Gogolinie pan Krystian Komander.

Zaczęliśmy od noworocznych życzeń ale potem przeszliśmy do sprawozdań: przedwodniczącego:  Weroniki Szymik,

skarbnika: Sabiny Plachety i

przewodniczącego komisji rewizyjnej : Barbary Komandzik.

Później przeszliśmy do planu na rok 2014. Wybraliśmy też nowego członka komisji rewizyjnej za pana Hiacynta Skowronek. Nowym członkiem komisji rewizyjnej został p. Ryszard Miczka. Gratulujemy!!

Krótko potem pan burmistrz i pan Komander mieli swój głos. Następnie zaczęliśmy kolację. Było bardzo wesoło. Po poczęstunku na wszystkich czekała kawa z ciastem. Ale międzyczasie odbył się konkurs. Każdy gość otrzymał karteczkę z numerkiem a potem była loteria. Można było wygrać 1 z czterech długopisów albo 1 z trzech butelek wina. Kto był, ten wie, kto co wygrał. Jest chyba wspaniała sprawą mieć możliwość spotkać współmieszkańca, często sąsiada, posłuchać nowinek i po prostu dobrze się bawić. Zatem zapraszamy już na następne spotkanie !!

Wielkie słowa podziękowania jeszcze dla Pani dyrektor DSS za udostępnienie sali, wszystkich pracownikom DSS-u za pyszna kolację oraz dla pana Skowronka za zaangażowanie w minionych latach.

Serdeczne podziękowania również panu Józkowi Fesser za wszelką pomoc, zaangażowanie i bezpłatne udostępnianie sali na wszelkie uroczystości organizowane z Mniejszości Niemieckiej takie jak : Jugendfeuerabend czy Oktoberfest.

 Kliknij, aby powiększyć(CTRL+)  lub pomniejszyć (CTRL-) zdjęcie

DSCN3006.jpeg DSCN3007.jpeg DSCN3008.jpeg

DSCN3009.jpeg DSCN3010.jpeg DSCN3011.jpeg

DSCN3012.jpeg DSCN3013.jpeg

Dziękuję koledze Weronice Szymik za tekst i zdjęcia

Pogoda
02 sierpnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,57 PLN
1 CHF = 4,24 PLN
1 USD = 3,84 PLN