Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

90-ta rocznica Powstań Śląskich

W dniu 10 maja 2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 90-tej rocznicy Powstań Śląskich. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali krótka historię powstań śląskich, przerywaną recytacją poezji. Następnie chłopcy z klasy szóstej, Tomek Hajduk i Marek Cichoń przedstawili scenkę w gwarze na temat powstań, a na końcu chór szkolny zaśpiewał wiązankę pieśni patriotycznych i powstańczych. W trakcie akademii wystąpiła też delegacja uczniów, która zaniosła bukiet kwiatów na Pomnik Powstańców Śląskich.

 

Obraz 142.jpeg Obraz 143.jpeg   Obraz 144.jpeg  

 

Obraz 147.jpeg   Obraz 149.jpeg   Obraz 150.jpeg

 

Obraz 152.jpeg   Obraz 154.jpeg   Obraz 156.jpeg

 

Obraz 162.jpeg Obraz 167.jpeg

 

Z tej okazji zorganizowano  także Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniach Śląskich. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Zwyciężył uczeń klasy IV Szymon Buk, drugie miejsce zajął Karol Przemus z klasy VI, a trzecie - Karol Czech z klasy piątej. Wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami.
Konkurs był podsumowaniem obchodów rocznicy powstań w naszej szkole. W tym roku szkolnym uczniowie poznali pieśni powstańcze, wykonali plakaty i prezentacje w programie Power Point na temat powstań, wzięli udział w akademii oraz zlocie szkół. Wszystkie te działania pozwoliły na przybliżenie uczniom tej trudnej tematyki.
 

 

 

Pogoda
28 stycznia
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,57 PLN
1 CHF = 4,40 PLN
1 USD = 4,08 PLN