Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

 W dniu 28 kwietnia 2011 r. Odbył się gminny konkurs wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II „Od zwyczajności do świętości”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie pod kierunkiem sm. Angeli. Do udziału zaproszono przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych w gminie. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Przemus z klasy VI, Julia Kamińsky i Karol Czech z klasy V oraz Julia Blaut i Łukasz Komandzik z klasy IV, którzy wiele czasu poświęcili na przygotowanie się do konkursu.
Wśród laureatów znalazł się Łukasz Komandzik, który zajął III miejsce, natomiast pozostali uczniowie otrzymali dyplom udziału. Należy podkreślić wspaniałą atmosferę panującą podczas konkursu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, a laureaci ponadto nagrodami w postaci książek. Przygotowano także poczęstunek oraz dowóz busami.
Akademia z okazji beatyfikacji Jana Pawła II
W dniu 29 kwietnia 2011 r. W naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżającej się beatyfikacji naszego rodaka Jana Pawła II. Akademię przygotowali uczniowie uczęszczający na kółko religijne. Są to uczniowie i uczennice klasy VI, V i IV. Ponadto klasy I-III włączyły się czynnie w akademię poprzez śpiew i taniec.
Dzieci przybliżyły postać Jana Pawła II grając przedstawienie „Kawiarniane spotkanie”. Zrobiły to w sposób bardzo prosty co pomogło innym z dużym zainteresowaniem obejrzeć scenkę i poznać bliżej Wielkiego Polaka naszych czasów - Jana Pawła II.

jpii_chotomska_06.jpeg

 

Pogoda
22 stycznia
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,53 PLN
1 CHF = 4,38 PLN
1 USD = 4,00 PLN