Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Konkurs znajomości bajek braci Grimm

W dniach 12-13 grudnia 2008 r. w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Znajomości Bajek Braci Gimm, w którym wzięło udział  70 uczniów. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z lokalnym oddziałem TSKN, który był sponsorem nagród książkowych dla laureatów.

Konkurs miał na celu spopularyzowanie wiedzy o niemieckich bajkopisarzach, zachęcanie do czytelnictwa literatury pięknej i poszerzenie słownictwa niemieckiego dotyczącego tytułów i bohaterów bajek.

Uczniowie klasy pierwszej ilustrowali swoja ulubioną bajkę braci Grimm. Najlepszą pracę wykonała Ewa Skowronek.

Natomiast starsi uczniowie  rozwiązywali testy dotyczące tytułów i bohaterów bajek, także w języku niemieckim.  Musieli oni też rozpoznawać tytuł bajki po przeczytaniu krótkiego fragmentu utworu  lub obejrzeniu ilustracji.

 Testy zostały opracowane w dwóch kategoriach: dla uczniów klasy II i III oraz dla uczniów z klas IV – VI. W kategorii młodszej najlepiej rozwiązała test Julia Matuszek z klasy II, która uzyskała 100 % możliwych punktów. W kategorii starszej wygrała Klaudia Kroker z klasy V.  Łącznie  wyróżniono 17 uczniów z wszystkich klas,  których nagrodzono książkami i dyplomami.

Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się następnego dnia, 13 grudnia 2008 r. na specjalnym apelu.  Na uroczystość tę przybyła również pani Krystyna Broj, przewodnicząca TSKN w Kamieniu Śląskim.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielkę języka niemieckiego, Mariannę Sochańską.

Obraz 001.jpeg Obraz 002.jpeg Obraz 003.jpeg
Obraz 006.jpeg Obraz 007.jpeg Obraz 008.jpeg
Obraz 009.jpeg Obraz 010.jpeg

Pogoda
22 stycznia
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,53 PLN
1 CHF = 4,38 PLN
1 USD = 4,00 PLN