Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Krapkowicka liga siatkówki

W sezonie 2010-2011 jako drużyna "Kamień Śląski" wzięliśmy jak co roku udział w KALS (Krapkowickiej Amatorskiej Lidze Siatkówki). Do rywalizacji przystąpiliśmy w składzie: Marcin Madziała, Piotr Bęben, Krzysztof Gembski, Mateusz Guz, Adrian Mandok, Krzysztof Szendzielorz, Rafał Kauf, Michał Jurczyk, Tomasz Sochański. Po rundzie zasadniczej na drodze do fazy play off rozegraliśmy spotkanie z drużyną Otmętu Krapkowice wygrywając 2:0 (25:14, 25:18). Po zwycięstwie trafiliśmy do finałowej czwórki. Tutaj zgodnie z regulaminem należało wygrać dwa kolejne pojedynki z przeciwnikiem, którym okazała się drużyna Mastoidei przez większość obserwatorów typowana na zwycięzcę ligi. Pierwszy mecz zakończył się porażką 2:0 (25:18, 25:22). Do drugiego pojedynku przystąpiliśmy osłabieni kontuzją dwóch zawodników jednak pomimo tego udało nam się wygrać 2:1 (27:25, 17:25, 15:12). W sytuacji gdy każda z drużyn miała jeden mecz wygrany zadecydował złoty set rozstrzygnięty na naszą korzyść 15:13. Teraz pozostało pokonać nam w finale drużynę Tarnopol Tarnów Op. Po pierwszym spotkaniu znowu musieliśmy uznać wyższość przeciwnika ulegając 2:0 (25:22, 25:19). Do drugiego meczu przystąpiliśmy pełni wiary w zwycięstwo wygrywając 2:1 i doprowadzając do złotego seta. Okazało się, że to właśnie nasza drużyna zachowała więcej sił i koncentracji zdobywając po zwycięstwie 15: 11 mistrzostwo ligi KALS.
Gratulujemy naszej zwycięskiej drużynie.

Zdjęcia: M. Madziała