Biała sobota w Gminnym Ośrodku Zdrowia

W związku z trwającym Miesiącem Walki z rakiem w Gminie Gogolin, w dniu 26 października w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Gogolinie odbyła się tzw. Biała Sobota.

W tym dniu pacjenci mogli skorzystać z porad lekarza rodzinnego, ginekologa - położnika, chirurga, chirurga – onkologa, wykonywane były badania poziomu cukru  we krwi, pomiary ciśnienia tętniczego, EKG, panie mogły wykonać również badanie mammograficzne. Frekwencja była duża, pacjenci skorzystali z następujących badań: cytologicznych – 17 osób, badania ginekologicznego  - 4, pobierania krwi na badanie PSA – 25, konsultacji w zakresie zmian skórnych i tkanek miękkich – 10 badań, wykonano 20 pomiarów poziomu cukru, 20 pomiarów ciśnienia tętniczego, badania mammograficzne wykonało 18 pacjentek. Z porad lekarza rodzinnego skorzystały 32 osoby.

Organizatorzy Białej Soboty bardzo dziękują lekarzom, pielęgniarkom za profesjonalne przeprowadzenie akcji i poświęcenie  pacjentom swojego prywatnego czasu. Wyniki badań poznamy w ciągu kilku dni, ale już dziś możemy powiedzieć że przeprowadzenie takich akcji ma bardzo duże znaczenie w profilaktyce zdrowotnej.