Europejski konkurs plastyczny

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie promującym ideę integracji europejskiej. Nagrody wręczył kierujący konkursem Manfred Däuwel i zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Długosz.

Organizatorem konkursu jest organizacja Europa Union Deutschland – Nadrenia Palatynat. Manfred Däuwel wraz z małżonką, reprezentujący tę organizację od wielu lat odwiedzają gminę Gogolin, aby wręczyć nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego organizowanego w szkołach. Tak jak poprzednich latach, tematy proponowane w konkursie dawały szerokie pole do interpretacji. Okazuje się, że dzieci są bardzo zainteresowane tematyką europejską, corocznie w konkursie uczestniczy kilkudziesięciu uczniów. Zwycięzcy konkursu otrzymali interesujące nagrody oraz dyplomy podpisane przez Ministra Edukacji kraju związkowego Nadrenia Palatynat oraz Przewodniczącego Organizacji Europa Union w Nadrenii Palatynacie. Uroczystość z okazji wręczenia nagród odbyła się 16 października 2013 r. Uczniowie PSP nr 3, pod kierunkiem nauczycielek: Marioli Malkusz i Kornelii Miemczyk przygotowali z tej okazji ciekawą dekorację i  program artystyczny na który składały się piosenki i krótkie przedstawienie teatralne w języku niemieckim. 

***

Temat „Poznawać się” - kategoria wiekowa – do 9 lat 

I miejsce: Jakub Majewski

II miejsce: Beata Walicka, Rafał Reinert – PSP w Malni,  Zofia Domagała, Emilia Warchoł  – PSP nr 3 w Gogolinie, Aleksandra Wybraniec - PSP nr 2 w Gogolinie

Temat - „Gdzie indziej w Europie” - kategoria wiekowa – 10-13 lat

I miejsce: Karolina Sasik, Wiktoria Bieńczak -  PSP nr 2 w Gogolinie,  Karolina Grobosz, Manuela Makiola - PSP w Malni

II miejsce: Alicja Konieczny – PSP nr 3 w Gogolinie

Temat – „Europejski caravan”

Karolina Jaworska – PSP nr 2 w Gogolinie

Temat – „Jak smakuje Europa”

Andrea Polański PSP nr 3 w Gogolinie