Gminne dożynki - konkursy

Podczas Dożynek Gminnych „Żniwniok 2013” ogłoszono wyniki konkursów dożynkowych. Konkursy ogłoszone przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie i Burmistrza Gogolina mają na celu wspieranie i promowanie tradycyjnego rękodzieła i lokalnej sztuki ludowej.

Komisja konkursowa w składzie: Grażyna Czekała, Marta Wiora, Krzysztof Klama, Jerzy Rej dokonała oceny koron żniwnych, wozów korowodowych i wystaw płodów rolnych.

Korony żniwne

I miejsce

kategoria - korona ziarnkowa:  Odrowąż, Kamień Śl. (nagroda – po 500 zł)

kategoria -  korona kłosowa:  Gogolin – Strzebniów  (nagroda – 500 zł)

kategoria - korona mieszana:  Górażdże, Gogolin – Karłubiec (nagroda – po 500 zł)

Komisja typuje na dożynki wojewódzkie koronę z Sołectwa Górażdże.

II miejsce

kategoria – korona kłosowa: Kamionek, Malnia  (nagroda – po 400 zł)

kategoria – korona mieszana: Chorula, Obrowiec  (nagroda – po 400 zł)

III miejsce

kategoria – korona kłosowa: Dabrówka, Zakrzów  (nagroda – po 300 zł)

 

 

Wozy korowodowe

I miejsce

Gogolin – Karłubiec, Górażdże  (nagroda – po 200 zł)

II miejsce

Malnia, Kamień Śl., Zakrzów (nagroda – po 150 zł)

III miejsce

Chorula, Obrowiec, Odrowąż, Dąbrówka, Kamionek (nagroda – po 100 zł)

Wyróżnienia

Gogolin – Karłubiec  - za ogólny wyraz artystyczny  (nagroda - 200 zł)

za poszczególne scenki rodzajowe: „Strajk niosek” (Zakrzów), „Sexiwapno” i „Kipa” (Górażdże)  (nagroda – po 150 zł)

  • Przyznano wyróżnienie DSS w Kamionku za piękne wykonanie wizerunku św. Barbary (nagroda – 100 zł),
  • Nagrodę Specjalną Burmistrza Gogolina dla Sołectwa Górażdże za całokształt prac związanych z przygotowaniem Dożynek Gminnych „Żniwniok 2013” (nagroda 1400 zł),
  • Nagrodę Specjalną Burmistrza Gogolina oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie dla Sołectwa Obrowiec za propagowanie twórczości ludowej w dziedzinie kroszonkarstwa (nagroda – 200 zł).

 

 

Wystawa płodów rolnych

I miejsce

Górażdże, Kamień Śl., Gogolin – Strzebniów (nagroda – po 200 zł)

II miejsce

Chorula, Dabrówka, Obrowiec, Odrowąż, Kamionek, Gogolin – Karłubiec, Malnia, Zakrzów (nagroda – po 150 zł)

 

 

Konkurs na „Najpiękniejszą kompozycję roślinno – kwiatową”

Do konkursu przedstawiono 24 kompozycje, które oceniła komisja  w składzie:  Barbara Jaskólska, Dorota Kłeczek, Agnieszka Pyka.

I miejsce

Sołectwo Zakrzów  (nagroda - 350 zł)

Gogolin Centrum – Klub Seniora II  (nagroda - 350 zł)

Sołectwo Malnia  (nagroda - 350 zł)

II miejsce

Grupa Seniorów z Obrowca (nagroda - 250 zł)

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie  (nagroda - 250 zł)

Sołectwo Dąbrówka  (nagroda - 250 zł)

III miejsce

Przedszkole Górażdże  (nagroda -150 zł)

Stowarzyszenie „Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów (nagroda – 150 zł)

Świetlica Środowiskowa Górażdże (nagroda -150 zł)

Wyróżnienia

Świetlica Środowiskowa Obrowiec (nagroda – 100 zł)

Sołectwo Górażdże  (nagroda – 100 zł)

Sołectwo Kamionek  (nagroda – 100 zł)