Koncerty i warsztaty w GCK

Gminne Centrum Kultury w Gogolinie rozwija swoja działalność. Nowa siedziba przyciąga licznych mieszkańców i gości.

W piątek (7.06.) w GCK odbył się koncert  Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Krynica” z Białorusi. Dzięki współpracy partnerskiej z Gminą Łodygowice do Gogolina zawitał zespół działający od trzydziestu lat w Stolinie, laureat najważniejszych konkursów śpiewaczych. Zespół jest wspaniałym ambasadorem kultury białoruskiej, a w Gogolinie zaprezentowali przede wszystkim piosenki i pieśni ludowe.

 

 

Widzowie przyjęli zespół entuzjastycznie. Zachwycały piękne stroje i śpiew, który długo pozostanie w pamięci. Zespół „Krynica” koncertował w Gogolinie w związku z realizacją projektu „Zielone Serce Gminy” – promującego filozofię ks. Sebastiana Kneippa. 

******

W poniedziałek (10.06.) GCK opanowali amatorzy hip – hopu. W warsztatach tanecznych uczestniczyli uczniowie gminnych szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie liceum.  Młodzi tancerze mogli próbować swoich sił pod okiem Estery Kiełbasy – instruktora tańca nowoczesnego z Opola. Intensywne ćwiczenia trwały trzy godziny, zapewnie z grona uczestników warsztatów wyłoni się spora grupa entuzjastów, którzy w GCK będą doskonalić swój kunszt. W warsztatach uczestniczyło prawie stu przyszłych tancerzy.

Hip_Hop_01.jpeg Hip_Hop_02.jpeg Hip_Hop_03.jpeg

******

Gminne Centrum Kultury w Gogolinie współpracuje z młodzieżą w ramach projektu „Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne”. Celem projektu jest wyłonienie najciekawszych inicjatyw lokalnych zgłoszonych przez młodych ludzi. Wybrane inicjatywy będą w przyszłości realizowane przez placówkę.