Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking

Mimo niesprzyjającej aury, aż 85 osób wędrowało na Górę św. Anny. Doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking odbyła się już po raz czwarty.

Zmienna pogoda nie przestraszyła amatorów wędrowania „z kijkami”. W miejscu zbiórki, przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, zebrali się (1.06.) pielgrzymi z gminy Gogolin, sporą grupę stanowili mieszkańcy Strzelec Op., Opola, nie zawiodła również grupa Nordic Walking z Suchego Boru.  Sportowców powitał burmistrz Joachim Wojtala, ks. Waldemar Musiał – opiekun duchowy pielgrzymów oraz ks. Piotr Jędras. Grupa wyruszyła w kierunku Strzebniowa, gdzie przy kapliczce św. Jana Nepomucena był pierwszy krótki postój i wspólna modlitwa. Pielgrzymi zatrzymali się również przy kapliczce w Jasionej oraz w Żyrowej, gdzie właściciele gospodarstwa agroturystycznego „U Edyty” z Odrowąża przygotowali atrakcyjny posiłek m. in.  chleb z domowym smalcem, małosolne ogórki, dżem dyniowy i  witaminowy napój z pokrzyw. Po czterech godzinach marszu grupa szczęśliwie dotarła do sanktuarium św. Anny. Zwieńczeniem dorocznej pielgrzymki była msza św.

Organizatorem IV Diecezjalnej Pielgrzymki Entuzjastów Nordic Walking był Urząd Miejski w Gogolinie, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu, Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie oraz Grupa NW Suchy Bór.  Kierownikiem organizacyjnym przedsięwzięcia był inspektor Piotr Giecewicz z Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji UM w Gogolinie.

pielgrzymka_nordic1.jpeg pielgrzymka_nordic2.jpeg pielgrzymka_nordic3.jpeg pielgrzymka_nordic4.jpeg Nordic Walking_grupowe.jpeg